Datum: 13.2.2025 8:45:01 - Stran: KULTURA EU
Kultura v EU: četrtek, 13. februar 2025
Najbolj sorodna novica iz področja kulture, zabavne kulture ali iz področja alternativnih zvrsti kulture, povezana z Evropskim parlamentom ali EU, vključuje pa razstave, koncerte, performanse, kiparske instalacije, skulpture in druga umetniška dela, ni bila včeraj, 12.2.2025, najvišje omenjena na najvidnejših evropskih medijskih portalih.
Vendar je bila politična kriza v Srbiji, ki je našla mesto na dnevnom redu plenarne sednice Evropskega parlamenta, zelo aktualna in široko razgiban tema. Ta kriza je bila povzročena pojavom antikorupcijskih in studentskih protestov, ki so se začeli po rušenju nadstrešnice železničke stanice v Novem Sadu in smrti 15 ljudi. Situacija je še vedno zelo napeta, z verbalnimi in fizičnimi napadi na učesnike protestov.
Medtem ko se ta politična kriza razpravlja v Evropskem parlamentu, ni bila nobena novica iz področja kulture, zabavne kulture ali alternativnih zvrsti kulture, ki bi bila povezana z Evropskim parlamentom ali EU in vključevala razstave, koncerte, performanse, kiparske instalacije, skulpture in druga umetniška dela, najvišje omenjena na najvidnejših evropskih medijskih portalih.
Zato lahko končam z novico, ki je najbolj sorodna temi Evropskega parlamenta in EU, vendar ne vključuje umetniških delov:
Politika kriza v Srbiji na dnevnom redu plenarne sednice Evropskega parlamenta
Danes popoldne je Evropski parlament razpravljal o politični krizi v Srbiji. Rasprava je začela okoli 17.30 in trajala okoli enega časa. Usvajanje rezolucije ni bilo planirano.
Poslanicima se je prvo obratio ministar za pitanja EU Adam lapka iz Poljske, ki je predsedovala Savetu EU, in nato komesarka za proširenje Marta Kos iz Evropske komisije. Njih dvoje so zaključili enočasovno razpravo.
Na seznamu govornikov so sledili predstavniki političnih grup v EP-u, kot so hrvatski poslanik Davor Ivo tri iz Evropske narodne partije (EPP), italijanski poslanik Alessandro Ciriani iz grupe Konzervativci in reformisti (ECR), slovenački poslanik Vladimir Prebilič iz Zelenih, grčki poslanik Konstantinos Arvantis iz Levice, in nemaški poslanik Petr Bistron iz grupe Evropa suverenih nacija (ESN).
Rasprava je bila povzročena pojavom antikorupcijskih in studentskih protestov, ki so se začeli po rušenju nadstrešnice železničke stanice v Novem Sadu in smrti 15 ljudi. Situacija je še vedno zelo napeta, z verbalnimi in fizičnimi napadi na učesnike protestov.
Tako je politična kriza v Srbiji bila glavna tema dnevne sednice Evropskega parlamenta, vendar ni bila nobena novica iz področja kulture, zabavne kulture ali alternativnih zvrsti kulture, ki bi bila povezana z Evropskim parlamentom ali EU in vključevala razstave, koncerte, performanse, kiparske instalacije, skulpture in druga umetniška dela, najvišje omenjena na najvidnejših evropskih medijskih portalih.